Pátek 24.01.2020
Zeleninová pomazánka, lámankový chléb, bílá káva
Polévka z červené čočky
Pečené kuře, bramborová kaše, kompot
Šlehaný tvaroh
Pondělí 27.01.2020
Cereálie s mlékem
Cibulová polévka
Bulgur se zeleninou sypaný sýrem
džus, voda, čaj
Houska s ramou, ovoce
Úterý 28.01.2020
Kapiová pomazánka, toustový chléb, ovoce
Hovězí vývar s krupkami
Segedínský guláš, houskový knedlík
Chléb s máslem a medem
Středa 29.01.2020
Tvarohová pomazánka s vejci, sojový rohlík, zelenina, mléko
Hrachová polévka s opraženou houstičkou
Rybí karbanátek, bramborová kaše, zeleninová obloha
šťáva, voda, čaj
Křehký plátek se žervé, ovoce
Čtvrtek 30.01.2020
Tuňáková pomazánka, královský chléb, ovoce, bílá káva
Krupicová polévka s vejci
Kuřecí čína, rýže
Ovocný salát

Koncepce naší mateřské školky

Jsme otevřená mateřská škola, otevřená dětem, rodičům, našim partnerům, celé společnosti. Naší snahou je umožnit dětem šťastné dětství!

Základním cílem naší pedagogické práce je podporovat celkový rozvoj každého dítěte, a to od dovršení 3.roku života až po jeho vstup do základní školy.

Rozvíjíme dětskou osobnost v celé její šíři - v oblasti motorické, emocionální, kognitivní, etické a sociální tak, aby se jednotlivé oblasti vzájemně prolínaly. Rozvíjíme schopnosti a individualitu dítěte tak, aby bylo schopno samostatně myslet, svobodně se rozhodovat a volit své zájmy, to vše v souladu s  životními a mravními hodnotami uznávanými naší společností (osobnostně orientovaný model předškolní výchovy).

Doplňujeme, podporujeme a rozšiřujeme výchovu dětí započatou v rodině.

Zaměřujeme se současně na zapojení postižených dětí do všedního života spolu se zdravými dětmi. Je to integrace jako proces, při kterém je základem společný život handicapovaných a zdravých, sobě rovných, umocněný společným získáváním zkušeností a zážitků. Těmto dětem poskytujeme včasnou speciálně pedagogickou péči.

Orientujeme se na svět dětí a přírodu jako nezbytnou součást světa. Tento svět se odráží v integrovaných blocích a projektech, podle kterých pracujeme.

Jsme společenským centrem otevřeným lidem. Rodiče a i jiní dospělí se mohou bezprostředně účastnit výchovně vzdělávacíhoprocesu v naší mateřské škole.

Vytváříme dětem vlídné a příjemné prostředí, které má svá pravidla, kde budeme upevňovat pocit jistoty a bezpečí.

Vedeme děti ke samostatnému vyjadřování a správné výslovnosti, k čemuž využíváme uměleckého slova, dětské literatury klasické i současné.

Rozvíjíme výchovu dětí k odpovědnému chování vůči životnímu prostředí.

Klademe důraz na naše typické přírodní, společenské a kulturní prostředí. Přihlížíme k uznávaným etickým i estetickým hodnotám a úctě k rodné řeči.