Úterý 10.12.2019
Rohlík s flórou, ovoce
Rajská polévka
Pečený karbanátek, brambor, paprikový salát
Tvarohová pomazánka, slunečnicový chléb, pomeranč
Středa 11.12.2019
Chléb s máslem a marmeládou, čaj s citrónem
Zeleninová polévka s krupkami
Hamburská kýta, houskový knedlík
Křehký plátek s lučinou, kaki
Čtvrtek 12.12.2019
Pomazánka z makrely, sojový rohlík, ovoce, bílá káva
Hovězí vývar s masem a rýží
Nudle s mákem, kakao
Mléčný výrobek
Pátek 13.12.2019
Chléb s kiri, hroznové víno, mléko
Fazolová polévka
Přírodní kuřecí plátek, bramborová kaše
džus, voda, čaj
Pomazánka z červené řepy, houska
16.12.2019

Koncepce naší mateřské školky

Jsme otevřená mateřská škola, otevřená dětem, rodičům, našim partnerům, celé společnosti. Naší snahou je umožnit dětem šťastné dětství!

Základním cílem naší pedagogické práce je podporovat celkový rozvoj každého dítěte, a to od dovršení 3.roku života až po jeho vstup do základní školy.

Rozvíjíme dětskou osobnost v celé její šíři - v oblasti motorické, emocionální, kognitivní, etické a sociální tak, aby se jednotlivé oblasti vzájemně prolínaly. Rozvíjíme schopnosti a individualitu dítěte tak, aby bylo schopno samostatně myslet, svobodně se rozhodovat a volit své zájmy, to vše v souladu s  životními a mravními hodnotami uznávanými naší společností (osobnostně orientovaný model předškolní výchovy).

Doplňujeme, podporujeme a rozšiřujeme výchovu dětí započatou v rodině.

Zaměřujeme se současně na zapojení postižených dětí do všedního života spolu se zdravými dětmi. Je to integrace jako proces, při kterém je základem společný život handicapovaných a zdravých, sobě rovných, umocněný společným získáváním zkušeností a zážitků. Těmto dětem poskytujeme včasnou speciálně pedagogickou péči.

Orientujeme se na svět dětí a přírodu jako nezbytnou součást světa. Tento svět se odráží v integrovaných blocích a projektech, podle kterých pracujeme.

Jsme společenským centrem otevřeným lidem. Rodiče a i jiní dospělí se mohou bezprostředně účastnit výchovně vzdělávacíhoprocesu v naší mateřské škole.

Vytváříme dětem vlídné a příjemné prostředí, které má svá pravidla, kde budeme upevňovat pocit jistoty a bezpečí.

Vedeme děti ke samostatnému vyjadřování a správné výslovnosti, k čemuž využíváme uměleckého slova, dětské literatury klasické i současné.

Rozvíjíme výchovu dětí k odpovědnému chování vůči životnímu prostředí.

Klademe důraz na naše typické přírodní, společenské a kulturní prostředí. Přihlížíme k uznávaným etickým i estetickým hodnotám a úctě k rodné řeči.