Pondělí 30.01.2023
Tvarohová pomazánka s mrkví, chléb, mléko
Polévka z rybího filé s houstičkou
Čočka s kořenovou zeleninou, kyselá okurka
čaj aloe-vera-ostružina, voda
Ovocná přesnídávka, piškoty
Úterý 31.01.2023
Loupák, kakao
Celerová polévka
Kapustový karbanátek, brambor
šťáva, čaj ovocný s rooibosem, voda
Sýrová pomazánka, houska, kiwi
Středa 01.02.2023
Sojový rohlík s ramou, salátová okurka
Hovězí vývar s pohankovými vločkami
Svíčková na smetaně, houskový knedlík
čaj hruška - karob, voda
Ovocný talířek
Čtvrtek 02.02.2023
Vaječná topinka, rajče, bílá káva
Frankfurtská polévka
Nudle s mákem
čaj černý s citrónem, voda
Jogurtové mléko, rohlík
Pátek 03.02.2023
Pomazánka z červené řepy, lámankový chléb, mléko
Bramborová polévka
Vepřové s játry, rýže
džus, čaj šípkový, voda
Houska s máslem, banán

U Broučků a Včeliček

Třídy v mateřské škole máme dvě, v jedné třídě jsem u Broučků, kde jsou děti od 2-4 let. Druhá třída je třída Včeliček, kde jsou děti ve věku od 4-6 (7) let.

Budova mateřské školy je jednopatrová, třídy jsou světlé a prostorné. Je zde i školní jídelna, třída pro nejmladší děti Broučky a herna, kanceláře, sklady, prádelna a sušárna, třída a herna Včeliček. Každá třída má vlastní vchod,  umývárnu, WC a šatnu.

Děti jsou rozděleny do dvou tříd podle věku. V každé třídě jsou dvě učitelky a jedna učitelka vykrývá snížený úvazek u dětí ředitelky. Třídy i ostatní prostory mateřské školy jsou barevné, působí vesele a příjemně.

V letošním školním roce jsme nově vymalovali celé pravé křídlo, levé křídlo bylo vymalováno v loni. V tomto roce prošlo rekonstrukcí elektroinstalace a snížením stropů i pravé křídlo, což bude nejvíce přínosem v zimním období. Také jsme realizovali projekt Antošovy parky, kdy na zahradu byl umístěn nový herní prvek ve tvaru lodi s lanovým mostem, lezeckou stěnou, tabulí na kreslení a skluzavkou. Pružinové houpačky se zabudovaly v počtu tří jednotlivých a jedné dvoumístné. Zahradu doplňuje zámkový chodník.

Jednotlivé třídy jsme vybavili novými hračkami a učebními pomůckami, hlavně pro dvouleté děti.

Sociální zařízení u třídy Včeliček bylo rekonstruováno a doplněno o sprchový kout.