Pondělí 19.04.2021
Zapečené těstoviny, rajčatový salát
Ovocná miska
Úterý 20.04.2021
Mřížka s tvarohem a rozinkami, kakao
Mrkvová polévka
Krůtí roláda, brambor, brokolicovo-avokádové pyré
šťáva, voda, čaj
Jogurt
Středa 21.04.2021
Sýrová pomazánka, královský chléb, polníček, kedlubna, mléko
Zeleninová polévka s pohankou
Kynuté knedlíky s meruňkami sypané tvarohem
Sojový rohlík, pomazánka z makrely, ovoce
Čtvrtek 22.04.2021
Žitný chléb s máslem, ovoce
Česneková polévka s opraženým chlebem
Španělský ptáček, rýže
tykvík, voda, čaj
Domácí mléčná kaše s mandlemi
Pátek 23.04.2021
Vaječná topinka, bílá káva
Jarní hrášková polévka
Obalovaný losos s medem a hořčicí, bramborová kaše
Houska s lučinou, mandarinka

U Broučků a Včeliček

Třídy v mateřské škole máme dvě, v jedné třídě jsem u Broučků, kde jsou děti od 2-4 let. Druhá třída je třída Včeliček, kde jsou děti ve věku od 4-6 (7) let.

Budova mateřské školy je jednopatrová, třídy jsou světlé a prostorné. Je zde i školní jídelna, třída pro nejmladší děti Broučky a herna, kanceláře, sklady, prádelna a sušárna, třída a herna Včeliček. Každá třída má vlastní vchod,  umývárnu, WC a šatnu.

Děti jsou rozděleny do dvou tříd podle věku. V každé třídě jsou dvě učitelky a jedna učitelka vykrývá snížený úvazek u dětí ředitelky. Třídy i ostatní prostory mateřské školy jsou barevné, působí vesele a příjemně.

V letošním školním roce jsme nově vymalovali celé pravé křídlo, levé křídlo bylo vymalováno v loni. V tomto roce prošlo rekonstrukcí elektroinstalace a snížením stropů i pravé křídlo, což bude nejvíce přínosem v zimním období. Také jsme realizovali projekt Antošovy parky, kdy na zahradu byl umístěn nový herní prvek ve tvaru lodi s lanovým mostem, lezeckou stěnou, tabulí na kreslení a skluzavkou. Pružinové houpačky se zabudovaly v počtu tří jednotlivých a jedné dvoumístné. Zahradu doplňuje zámkový chodník.

Jednotlivé třídy jsme vybavili novými hračkami a učebními pomůckami, hlavně pro dvouleté děti.

Sociální zařízení u třídy Včeliček bylo rekonstruováno a doplněno o sprchový kout.