Pondělí 25.05.2020
Chléb s máslem, jablko
Gulášová polévka
Nudle s mákem, kakao
Křehký plátek se žervé, zelenina
Úterý 26.05.2020
Sýrová pomazánka, cereální hvězdička, mléko, zelenina
Polévka z rybího filé s houskou
Krůtí čína, rýže
šťáva,voda, čaj
Chléb s ramou, ovoce
Středa 27.05.2020
Královský chléb s lučinou, banán
Hovězí vývar s nudlemi
Svíčková na smetaně, houskový knedlík
Tvarohová pomazánka, rohlík, salátová okurka
Čtvrtek 28.05.2020
Vánočka, bílá káva
Zeleninová polévka s pohankovými vločkami
Čočka na kyselo, vařené vejce, okurka
Šunková pěna, rohlík, ovoce
Pátek 29.05.2020
Rybí pomazánka, chléb, zelenina, kakao
Pečené kuře, brambor, kompot
šťáva, čaj ,voda
Mléčný výrobek

U Broučků a Včeliček

Třídy v mateřské škole máme dvě, v jedné třídě jsem u Broučků, kde jsou děti od 2-4 let. Druhá třída je třída Včeliček, kde jsou děti ve věku od 4-6 (7) let.

Budova mateřské školy je jednopatrová, třídy jsou světlé a prostorné. Je zde i školní jídelna, třída pro nejmladší děti Broučky a herna, kanceláře, sklady, prádelna a sušárna, třída a herna Včeliček. Každá třída má vlastní vchod,  umývárnu, WC a šatnu.

Děti jsou rozděleny do dvou tříd podle věku. V každé třídě jsou dvě učitelky a jedna učitelka vykrývá snížený úvazek u dětí ředitelky. Třídy i ostatní prostory mateřské školy jsou barevné, působí vesele a příjemně.

V letošním školním roce jsme nově vymalovali celé pravé křídlo, levé křídlo bylo vymalováno v loni. V tomto roce prošlo rekonstrukcí elektroinstalace a snížením stropů i pravé křídlo, což bude nejvíce přínosem v zimním období. Také jsme realizovali projekt Antošovy parky, kdy na zahradu byl umístěn nový herní prvek ve tvaru lodi s lanovým mostem, lezeckou stěnou, tabulí na kreslení a skluzavkou. Pružinové houpačky se zabudovaly v počtu tří jednotlivých a jedné dvoumístné. Zahradu doplňuje zámkový chodník.

Jednotlivé třídy jsme vybavili novými hračkami a učebními pomůckami, hlavně pro dvouleté děti.

Sociální zařízení u třídy Včeliček bylo rekonstruováno a doplněno o sprchový kout.