Pátek 27.05.2022
Drožďová pomazánka, chléb, žlutá paprika, bílá káva
Rybí polévka s fritátovými nudlemi
Bulgur zapečený s masem a zeleninou sypaný sýrem
Ovocné pyré
Pondělí 30.05.2022
Rýžová kaše s meruňkami
Rajská polévka s ovesnými vločkami
Zapečené těstoviny, okurka
šťáva ,čaj, voda
Kapiová pomazánka, královský chléb
Úterý 31.05.2022
Toustový chléb s máslem, zelenina
Krupicová polévka s vejci
Vepřové na pórku, rýže
mléčný koktejl, čaj, voda
Křehký plátek s lučinou, banán
Středa 01.06.2022
Tvarohová pomazánka s mrkví, rohlík, mléko
Kuřecí vývar s nudlemi
Rybí karbanátek, bramborová kaše
voda, čaj
Ovocný talířek
Čtvrtek 02.06.2022
Cereální hvězdička s flórou, jablko, bílá káva
Zeleninová polévka s pohankou
Debrecínský guláš, vřetena
džus, čaj ,voda
Tuňáková pomazánka, chléb, salátová okurka

U Broučků a Včeliček

Třídy v mateřské škole máme dvě, v jedné třídě jsem u Broučků, kde jsou děti od 2-4 let. Druhá třída je třída Včeliček, kde jsou děti ve věku od 4-6 (7) let.

Budova mateřské školy je jednopatrová, třídy jsou světlé a prostorné. Je zde i školní jídelna, třída pro nejmladší děti Broučky a herna, kanceláře, sklady, prádelna a sušárna, třída a herna Včeliček. Každá třída má vlastní vchod,  umývárnu, WC a šatnu.

Děti jsou rozděleny do dvou tříd podle věku. V každé třídě jsou dvě učitelky a jedna učitelka vykrývá snížený úvazek u dětí ředitelky. Třídy i ostatní prostory mateřské školy jsou barevné, působí vesele a příjemně.

V letošním školním roce jsme nově vymalovali celé pravé křídlo, levé křídlo bylo vymalováno v loni. V tomto roce prošlo rekonstrukcí elektroinstalace a snížením stropů i pravé křídlo, což bude nejvíce přínosem v zimním období. Také jsme realizovali projekt Antošovy parky, kdy na zahradu byl umístěn nový herní prvek ve tvaru lodi s lanovým mostem, lezeckou stěnou, tabulí na kreslení a skluzavkou. Pružinové houpačky se zabudovaly v počtu tří jednotlivých a jedné dvoumístné. Zahradu doplňuje zámkový chodník.

Jednotlivé třídy jsme vybavili novými hračkami a učebními pomůckami, hlavně pro dvouleté děti.

Sociální zařízení u třídy Včeliček bylo rekonstruováno a doplněno o sprchový kout.