Pondělí 06.12.2021
Tvarohová pomazánka s pažitkou, lámankový chléb, paprika, mléko
Zeleninová polévka s jáhlami
Bretaňské fazole, pečivo
šťáva, voda, čaj
Rohlík s máslem, ovoce
Úterý 07.12.2021
Loupáček, bílá káva
Květáková polévka
Španělský ptáček v rozletu, rýže
voda, čaj
Chléb s flórou, mrkev
Středa 08.12.2021
Celerová pomazánka, cereální hvězdička, jablko
Krupicová polévka s vejci
Bramborové šišky s mákem
kakao, voda, čaj
Křehký plátek se žervé, rajčátko
Čtvrtek 09.12.2021
Houska s máslem a medem, mandarinka
Kuřecí vývar s bulgurem
Vepřové maso na paprice, kolínka
Tvaroháček
Pátek 10.12.2021
Rybí pomazánka, královský chléb, kedlubna, ředkvička
Cizrnová polévka
Pečené kuřecí špalíky, bramborová kaše, kompot
Cereálie s mlékem

U Broučků a Včeliček

Třídy v mateřské škole máme dvě, v jedné třídě jsem u Broučků, kde jsou děti od 2-4 let. Druhá třída je třída Včeliček, kde jsou děti ve věku od 4-6 (7) let.

Budova mateřské školy je jednopatrová, třídy jsou světlé a prostorné. Je zde i školní jídelna, třída pro nejmladší děti Broučky a herna, kanceláře, sklady, prádelna a sušárna, třída a herna Včeliček. Každá třída má vlastní vchod,  umývárnu, WC a šatnu.

Děti jsou rozděleny do dvou tříd podle věku. V každé třídě jsou dvě učitelky a jedna učitelka vykrývá snížený úvazek u dětí ředitelky. Třídy i ostatní prostory mateřské školy jsou barevné, působí vesele a příjemně.

V letošním školním roce jsme nově vymalovali celé pravé křídlo, levé křídlo bylo vymalováno v loni. V tomto roce prošlo rekonstrukcí elektroinstalace a snížením stropů i pravé křídlo, což bude nejvíce přínosem v zimním období. Také jsme realizovali projekt Antošovy parky, kdy na zahradu byl umístěn nový herní prvek ve tvaru lodi s lanovým mostem, lezeckou stěnou, tabulí na kreslení a skluzavkou. Pružinové houpačky se zabudovaly v počtu tří jednotlivých a jedné dvoumístné. Zahradu doplňuje zámkový chodník.

Jednotlivé třídy jsme vybavili novými hračkami a učebními pomůckami, hlavně pro dvouleté děti.

Sociální zařízení u třídy Včeliček bylo rekonstruováno a doplněno o sprchový kout.